کاشت مو در افراد سالمند

محدودیتهای فیزیکی انجام پیوند موی طبیعی در افراد مسن :
یک مرد ۵۵ ساله یا مسن تر ممکن است مبتلا به بیماریهای مزمنی باشد که درمان و یا لااقل کنترل کنترل آنها قبل از انجام هرگونه عمل جراحی سرپایی نظیر پیوند موی طبیعی لازم است . این بیماریها به ندرت خطری جدی برای انجام این عمل محسوب می گردند  کنترل آنها بیشتر به منظور کاهش احتمال خطرآفرینی صورت می گیرد . پزشک متخصص پیوند موی طبیعی فردی کارآزموده و دارای توانایی و مهارتهای لازم در برخورد و کنترل اینگونه بیماریهاست و در صورت لزوم با پزشکان متخصص در سایر رشته ها مشاوره می نماید .

نکته بسیار مهم در مورد بیمار این است که وی بایستی سابقه ابتلا به هر گونه بیماری به ویژه بیماری های مزمن و نیز مصرف هرگونه دارو به خصوص به طور دراز مدت را به پزشک متذکر گردد .اغلب این بیماریها چندان خطرناک نبوده و در صورت اطلاع پزشک و انجام اقدامات لازم توسط وی به راحتی قابل کنترل می باشند .

به عنوان مثال اگر فرد  به بیماری مزمن قلبی مبتلا باشد ممکن است پیوند موی طبیعی برای وی در دو یا چندین مرحله کوتاه مدت انجام شود تا از هرگونه خطر ناشی از انجام چنین عملی در یک مرحله طولانی مدت اجتناب گردد . بعضی از بیماریها که قبل از انجام عمل پیوند مو نیاز به کنترل دارند عبارتند از : بیماریهای قلبی ، فشارخون ، دیابت و اختلالات خونی .اصلی ترین داروهایی که قبل از انجام پیوند موی طبیعی نیاز به تغییر دوز یا قطع مصرف دارند عبارتند از وارفارین (کومارین ) و آسپیرین . این داروها سبب کاهش قابلیت انعقاد خون می گردند .

کلید واژه ها: